Hearthstone w Lipsku i Spotkanie Przy Kominku

479

„Hearthstone” to darmowa kolekcjonerska gra karciana, mająca już ponad 100 milionów graczy na świecie. Głównym elementem rozgrywki są pojedynki online przeciwko innym graczom. “Blizzard Entertainment” – wydawca gry, daje też możliwość spotkania się z innymi graczami na imprezach zwanych “fireside gatherings” (z ang.: spotkanie przy kominku), organizowanych przez lokalne społeczności graczy zwane Tawernami.

W pierwszy piątek wakacji świetlica wiejska w Lipsku na kilka godzin stała się jedną z tavern Azeroth, przyciągając graczy „Hearthstone” oraz ich znajomych z całej okolicy, a nawet z Krasnobrodu. Karczmarzem tawerny „Pod Wściekłym Murlokiem” jest Konrad Serafin z Lipska Polesia, a jego pomocnikami Sylwia Zając z Zawady i Jakub Paszko z Lipska Kosobud, którzy za swą pomoc otrzymali specjalne, personalizowane karty. Upominki czekały też na uczestników wydarzenia. Za udział w spotkaniu można było otrzymać specjalny rewers do kart oraz nowego bohatera. Dla wszystkich, którzy przybyli tego dnia do świetlicy wiejskiej w Lipsku, czekało też wiele innych, bardziej tradycyjnych gier planszowych, karcianych oraz bitewnych, a na zakończenie spotkania rozbito piniatę w kształcie szyldu karczmy, wypełnioną masą słodyczy.
“Spotkania przy kominku” to świetna okazja, aby poznać nowych ludzi, podzielić się swoimi spostrzeżeniami co do gry czy podpatrzeć techniki innych graczy. Informacje o nadchodzących spotkaniach można znaleźć na stronie: https://firesidegatherings.com/pl-pl/#find-a-fireside-gathering. A już dziś zapraszamy na przedpremierę dodatku „Wybawcy Uldum”, która odbędzie się 2 sierpnia o godzinie 19.00.

GOK: KS
FOT: KS, Łukasz Lewusz