Grupa Taneczna Slavica Dance

Slavica Dance to fitnessowe cardio na ludowo. Wyróżnia się zmodyfikowanymi krokami ludowymi, słowiańskimi i polskimi tj. krakowiak, polka, oberek ale też i matrioszka ukraińska. Ta forma ruchu przeznaczona jest dla wszystkich, niezależnie od wieku. Grupa, działająca obecnie przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem, powstała w styczniu 2019 roku. Inicjatorką zajęć w Gminie Zamość oraz instruktorką jest Agnieszka Tor. W skład grupy wchodzi 15 pań z kilku miejscowości położonych na terenie gminy. Pomimo krótkiej działalności grupa ma już na swoim koncie pierwsze występy. Ich debiut odbył się w lipcu 2019 roku podczas wydarzenia „Folkopolka” w Skaraszowie. W sierpniu 2019 roku panie zaprezentowały swój układ choreograficzny na Targach Ekonomii Społecznej w Lublinie. Miesiąc później, 7 września wystąpiły we Włodawie podczas VIII Festiwalu Kulinarnego i Energii Kobiecej. Natomiast 10 października grupa zaprezentowała się w Dołhobyczowie podczas jubileuszu 35-lecia Klubu Seniora.