Grupa Teatralna „Amator”

Grupa Teatralna „Amator” ma swoje korzenie w Teatrze Dziecięco-Młodzieżowym „Uciecha” założonym we wrześniu 1996 r. przez ks. kan. Józefa Dudka. Zabawa w Teatr przyniosła młodym aktorom wiele radości, jak również sprawiła uciechę ich widzom. Nic więc dziwnego, że jego członkom trudno było rozstać się ze sceną. W styczniu 2017 roku dorośli już aktorzy przygotowali „jasełka na wesoło”, które wystawili w świetlicy wiejskiej w Lipsku. Ciepłe przyjęcie z jakim spotkała się ta inicjatywa sprawiło, iż postanowili założyć nową, nieformalną grupę, ponieważ „Uciecha” z założenia miała skupiać dzieci i młodzież. I tak już w lipcu 2017 r. Grupa Teatralna „Amator” wystawiła spektakl dla dzieci pt. „Smerfy”. Grupa bardzo szybko się rozrosła, przyciągając w swe szeregi nie tylko byłych członków Teatrzyku „Uciecha”, ale wszystkich zainteresowanych teatrem z terenu całej parafii Lipsko. W skład zespołu wchodzą dzieci, młodzież i dorośli. Na scenie spotykają się już dwa pokolenia aktorów. Grupa co roku wystawia jasełka i angażuje się w organizację Misterium Męki Pańskiej w parafii Lipsko. Ma w swym repertuarze zarówno spektakle dla dzieci jak i skecze dla dorosłych. W ramach grupy działa też sekcja kabaretowa, która swoją działalność zapoczątkowała w 2014 roku, kiedy to panie z KGW Lipsko, z okazji swego jubileuszu, przygotowały występ kabaretowy pod tytułem „Darcie pierza” i zaprezentowały go podczas festynu „Lipskie Lato Kulturalne”.