Wystawa prac ZUTW w GOK-u

Zespół malarski Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest prowadzony przez mieszkańca Gminy Zamość, artystę Roberta Gomułkę z Wysokiego. Być może właśnie dlatego Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem został wybrany do prezentacji dorobku malarskiego wspomnianego zespołu – wystawa będzie czynna w GOK-u tylko do 10 lipca.

25 czerwca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Gminy Zamość w Wysokiem miało miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac zespołu malarskiego Stowarzyszenia Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (ZUTW) w Zamościu. Grupę prowadzi znany artysta malarz z Wysokiego, Robert Gomułka. W realizacji zajęć i organizacji wystawy zespół malarski zyskał wsparcie m.in. Jerzego Tyburskiego – dyrektora BWA Galerii Zamojskiej. Prace cechuje bogactwo tematyki (portrety, pejzaże, martwe natury) i różnorodność użytych technik (olej, akryl, pastele, ołówek, techniki mieszane). Wśród osób przybyłych na otwarcie wystawy byli Jerzy Tyburski i Halina Caban – Prezes Stowarzyszenia ZUTW. Autorkom prac towarzyszyły rodziny i znajomi. Dla gości poczęstunek przygotowały same autorki-artystki z zespołu malarskiego ZUTW. Wystawa będzie czynna w GOK-u w Wysokiem tylko do 10 lipca 2019 r. Zapraszamy do obejrzenia.

GOK: EO i JK