Wielki Konkurs „Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2018”

Niemal 600 prac plastycznych wpłynęło na Wielki Konkursu „Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2018”. Finał z ogłoszeniem wyników i wręczaniem nagród odbył się 12 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość w Wysokiem. Patronat nad konkursem od kilkunastu lat sprawuje Wójt Gminy Zamość, Ryszard Gliwiński.
Na konkurs wpłynęło dokładnie 588 prac, zgłoszonych przez osoby indywidualne, rodziny, organizacje i placówki oświatowe z terenu Gminy Zamość: Szkołę Podstawową w Białowoli, Szkołę Podstawową im. Księdza Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach, Szkołę Podstawową w Lipsku, Szkołę Podstawową w Mokrem, Szkołę Podstawową im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem, Szkołę Podstawową w Pniówku, Niepubliczne Przedszkole „Urwis” w Sitańcu, Niepubliczne Przedszkole „Czerwony Koralik” z Szopinka, Szkołę Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Sitańcu, Szkołę Podstawową im. Edwarda Kasprzysiaka w Wysokiem, Szkołę Podstawową im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej, Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Zawadzie, Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zawadzie, Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żdanowie, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem i Koło Gospodyń Wiejskich z Pniówka.
Konkurs swoją pierwszą edycję miał w 2004 roku. Przeprowadzono go w 6 kategoriach wiekowych: kategoria I – dzieci w wieku do 5 lat oraz klasy 0 szkoły podstawowej; kategoria II – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej; kategoria III – uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjów; kategoria IV – uczniowie szkół średnich; kategoria V – „open” – osoby dorosłe powyżej 18 roku życia; kategoria VI – rodzinna.
W sumie nagrodzono i wyróżniono aż 112 prac konkursowych. Natomiast, spośród wszystkich zgłoszonych prac Jury wybrało tzw. „Wielką Piątkę”, czyli 5 prac, na podstawie których zostanie wydrukowanych, podpisanych i wysłanych kilkaset oficjalnych gminnych Kartek Świątecznych z życzeniami od Wójta i Samorządu Gminy Zamość. Autorami „Wielkiej Piątki” w tym roku są: Magdalena Pyś ze szkoły w Pniówku, Oliwia Bzówka ze szkoły w Płoskiem, Maja Hojda ze szkoły w Borowinie Sitanieckiej, Julia Małyszko ze szkoły w Kalinowicach oraz Szymon Artymiak ze szkoły w Wólce Wieprzeckiej.
Wyróżnieniami specjalnymi doceniono prace wykonane przez: Zuzannę Małysz, Natalię Kozyrę ze SP w Mokrem, Paulinę Kobryń ze SP w Wysokiem, Dominikę Koziej z ZSPiP w Kalinowicach, Mateusza Cioś, Annę Dudzicz, Joannę Dudę, Oliwię Dudę ze SP w Płoskiem, Julię Rybak, Joannę Rycyk ze SP w Wólce Wieprzeckiej, Oliwię Sochę ze SP w Zawadzie, Patrycję Dziduch ze SP w Żdanowie oraz Monikę Pawelec z Sitańca Wolicy (kategoria OPEN).

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Szkoła Podstawowa w Płoskiem: Nikola Malec, Jakub Pasieka, Edyta Cioś, Amelia Łuczka, Weronika Sławińska, Adrian Szczuka, Miłosz Bzówka, Małgorzata Bożek.
Szkoła Podstawowa w Lipsku: Natalia Sowa, Maja Kudyk, Szymon Smyk.
Szkoła Podstawowa w Białowoli: Vanessa Sokołowska, Piotr Mateja.
Szkoła Podstawowa w Zawadzie: Amelia Karaś, Krzysztof Warchoł, Lilia Dec.
Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach: Zuzanna Bober, Zofia Gancarz, Anna Choma, Zuzanna Gumiela, Maja Komisarczuk, Lena Strzelecka, Emilia Radej, Kacper Truś, Seweryn Bełz, Zofia Grela, Alicja Strzelecka, Amelia Bortacka, Daniel Waszczuk, Hanna Sobiesiak, Marta Panasiewicz, Maksymilian Bogucki, Hubert Kołakowski, Nikola Majkutewicz, Igor Tor, Julia Kiryczuk, Sara Sołtys, Karolina Greszta, Malwina Bańka, Iga Dębińska, Sylwia Struzik.
Szkoła Podstawowa w Wysokiem: Maksymilian Pawelec, Kinga Michel.
Szkoła Podstawowa w Mokrem: Mikołaj Wróbel, Aleksandra Socha, Martyna Misiarz, Ignacy Pitwała, Julia Brzezicka, Dorota Kmieć, Oliwier Malinowski, Hubert Turos, Karol Chęć, Brunon Nadworski, Anna Bondyra, Piotr Tadeusz, Hubert Garbaty.
Szkoła Podstawowa w Żdanowie: Julia Bober, Natalia Greszta, Lena Mnich, Lena Sobczak, Jakub Denkiewicz, Kornelia Bekier, Wiktoria Wiśniewska, Maja Mnich, Sasza Czuchra, Maja Szewczuk, Hanna Skałecka, Zuzanna Kozyrska.
Szkoła Podstawowa w Sitańcu: Justyna Bosiak, Anna Kosiarska, Kacper Kukułowicz, Filip Turek, Amelia Buczak, Justyna Gwizdalska.
Szkoła Podstawowa w Pniówku: Jakub Szuwara, Piotr Szpindor, Sławomir Kudyk, Weronika Piotrowska, Hanna Czuba, Jarosław Kozłowski, Julia Ćwik, Martyna Naworol, Zofia Ziemińska, Klaudia Puhacz.
Szkoła Podstawowa w Wólce Wieprzeckiej: Michał Olejarczuk.
Niepubliczne Gimnazjum w Zawadzie: Patrycja Staniak, Łucja Oczkoś.
Niepubliczne Przedszkole „Urwis” w Sitańcu: Oliwia Franczak, Jan Żołyniak, Lena Rycaj, Michalina Bednarz.
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem: Maria Jakubczak, Jan Welcz.

oraz autorzy prac zgłoszonych w kategorii rodzinnej: Marta i Aleksandra Frankiewicz z Lipska.
Funkcję jurorów pełnili: Renata Kurasz – plastyk i wieloletni nauczyciel; Agata Piwko – plastyk, producent rękodzieła, animator kultury; Robert Gomułka – artysta malarz, wieloletni nauczyciel.
Wszyscy wyróżnieni oraz laureaci konkursu podczas podsumowania otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczali w imieniu Patrona Konkursu pan Konrad Dziuba – inspektor Urzędu Gminy Zamość i zarazem Radny Rady Powiatu Zamojskiego wraz …ze Świętym Mikołajem i jego pomocnikami.
Podczas spotkania można było oglądać wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych. Będzie ona dostępna w GOK-u w Wysokiem do 15 stycznia 2019 roku. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem 154.

GOK