Biegali wokół twierdzy

1321

W dniu 2 maja br. odbył się II Ogólnopolski Bieg „Wokół Twierdzy Zamość”, którego organizatorem było Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu przy współpracy między innymi Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Zamościu i strażaków z jednostek OSP z terenu Gminy Zamość. Od godziny 11.00 na trasach biegowych osiedla Planty odbywały się biegi dla dzieci i młodzieży. Spośród zawodników z terenu Gminy Zamość najlepsze wyniki osiągnęli: na dystansie 300 m w grupie chłopców z klas III zwyciężył Tobiasz Suchowicz z ZSPiP Kalinowice, miejsce V zajął Paweł Zięba z SP Lipsko, w grupie dziewcząt miejsce II zajęła Natalia Daszek z ZSPiP Kalinowice; rywalizację dziewcząt z klas V-VI wygrała Oliwia Malec z Płoskiego a w kategorii chłopców miejsce IV zajął Jakub Jargieło z Pniówka; w grupie gimnazjalistów z klas I medal brązowy wywalczył Sebastian Wróbel z Sitańca a w grupie dziewcząt z klas II-III gimnazjum Ewa Mil z Wysokiego zajęła miejsce V.
W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów największy sukces odniósł Jerzy Żukowski z Sitańca, który zajął II miejsce w kategorii wiekowej 40-49 lat i miejsce III w kategorii służb mundurowych, miejsce XIII w kategorii 40-49 lat zajął Marcin Repecki z Płoskiego.
W marszu z kijkami nordic walking, na tym samym dystansie gminę reprezentowali zawodnicy i zawodniczki UKS Azymut. W kategorii kobiet 30-45 lat miejsce II zajęła Anna Teterycz ze Skaraszowa, w kategorii kobiet 45-59 lat również miejsce II wywalczyła Renata Szczygieł z Wierzchowin, III Iwona Chrzan z Wysokiego czwarte Irena Janus z Zamościa. W kategorii kobiet 60 lat i starsze miejsce III zdobyła Elżbieta Koman z Zamościa, a czwarte Bożena Szymańska także z Zamościa.
W grupie mężczyzn w kategorii 30-45 lat zwyciężył Grzegorz Szczygieł z Wierzchowin, który zajął także III miejsce w klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn.