Gmina Zamość otrzymała dofinansowanie w wysokości 70 000 zł na zakup sprzętu komputerowego w ramach projektu grantowego „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Środki, które otrzymała Gmina Zamość, zostały przeznaczone na zakup 20 laptopów z oprogramowaniem oraz zestawy słuchawkowe. Sprzęt został przekazany 9-ciu szkołom do zdalnego nauczania.

Zakup sprzętu komputerowego jest w 100% finansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” w ramach realizacji przez Gminę Zamość projektu grantowego „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.
Wysokość grantu została określona na podstawie podziału gmin na poszczególne kategorie, a głównym kryterium przydziału jednostek samorządu terytorialnego do poszczególnych kategorii była liczba uczniów.

CUW: kier. Jadwiga Adamczyk