W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa uczniowie klas IV–VII uczestniczyli w warsztatach pt. „Szacunek zamiast siły – jak budować dobre relacje z rówieśnikami”. Podczas zajęć poznawali swoje mocne i słabe strony oraz uczyli się, jak budować relacje oparte na wzajemnym szacunku, empatii i zrozumieniu.
Kolejnego dnia uczniowie klas III–VIII wzięli udział w warsztatach dotyczących zdrowia psychicznego. Poruszono temat hejtu, rozwijania zainteresowań i pasji, zagrożeń wynikających z uzależnień oraz znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia i prawidłowego rozwoju młodego człowieka.
Warsztaty przeprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „W Szczebrzeszynie” w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Zamojski. Działania zostały zrealizowane w ramach Szkolnego Programu Profilaktyczno-Wychowawczego.
SP Wysokie




