Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi, czy Gmina Zamość przystąpiła do udziału w projekcie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa…

PYTANIE:

Dzień dobry. Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi, czy Gmina Zamość przystąpiła do udziału w projekcie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
14.02.2020 r.

ODPOWIEDŹ WÓJTA:

Witam i dziękuję za kontakt e-mail.
Polska Cyfrowa to program dla operatorów telekomunikacyjnych. W piśmie z dnia 13 lutego 2020 roku jakie otrzymałem od FIBEE I Spółka z o.o. z siedzibą w Wysogotowie wynika, że firma planuje w ramach wspomnianego programu budowę sieci światłowodowych we wszystkich 35 sołectwach Gminy Zamość. W piśmie brak szczegółów. W ubiegłym tygodniu miałem kontakt telefoniczny z przedstawicielem generalnego wykonawcy przedsięwzięcia TELEKOM DATA Spółka z o.o. z siedzibą w Zakrzewie. Umówiliśmy się na kolejny kontakt i spotkanie w najbliższym tygodniu. Dotychczas oficjalna korespondencja z firmy dotyczy tylko Lipska Polesia, Zwódnego i Borowiny Sitanieckiej. Jeśli będzie więcej szczegółów poinformujemy Mieszkańców.

Ryszard Glwiński
23.02.2020 r.