Moje pytanie dotyczy oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Żdanowie…

1903

Witam Panie Wójcie. Moje pytanie dotyczy oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Żdanowie. Chciałabym uzyskać konkretną informację czy w roku szkolnym 2015/2016 zostanie uruchomiona (w końcu!) grupa przedszkolna dla 3-latków w Żdanowie? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Witam i dziękuję za kontakt e-mailowy. Odpowiadam dopiero dzisiaj ( po siedmiu dniach), gdyż Pani pytanie wymagało pewnych analiz i decyzji, które normalnie podejmowane są mniej więcej w maju.
Wszystko wskazuje na to, że od września 2015 roku nie będziemy tworzyć oddziału przedszkolnego w Żdanowie dla 3- latków. Główna przeszkoda to brak możliwości lokalowych. Gmina od września 2015 roku ma obowiązek zapewnienia miejsca w przedszkolach dla wszystkich dzieci 4 letnich. Obowiązek zapewnienia miejsca dla wszystkich dzieci 3 letnich będzie obowiązywał samorządy od września 2017 r. Nie oznacza to jednak, że we wszystkich szkołach takie odziały powstaną.
Ze względów organizacyjnych możliwa jest sytuacja w której będą wskazane placówki obejmujące swoim zasięgiem większe rejony niż obwody szkół.
Zapraszam do składania podań na nowy rok szkolny do największego gminnego przedszkola w Kalinowicach. W Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach już teraz funkcjonują odpowiednio wyposażone oddziały dla dzieci 3 letnich. Dzieci 3 letnie mają tam odpowiednią opiekę doświadczonej kadry pedagogów, a przedszkole jest bardzo pozytywnie oceniane przez Rodziców. Dlatego proponuję kontaktować się właśnie z tą placówką pod adresem: Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach – Kalinowice 148A, tel. 84 616 70 17. Można się też z ofertą placówki zapoznać na stronie: zsppkalinowice.szkolnastrona.pl

Ryszard Gliwiński