W dniu 20 stycznia 2024 roku w świetlicy wiejskiej w Białobrzegach odbyło się sołeckie wspólne kolędowanie z zespołem „Chyżanie”. Spotkanie rozpoczął Dariusz Tłuczkiewicz – Sołtys Sołectwa Białobrzegi. Modlitwę odmówił ks. Janusz Wyłupek proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu. Życzenia noworoczne zebranym uczestnikom spotkania złożyli: Sołtys wraz z Radą Sołecką, Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński oraz Konrad Dziuba Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Zamość. Po rozdaniu śpiewników rozpoczęło się wspólne kolędowanie wraz z zespołem wokalnym „Chyżanie” z Chyżej. Szczególną niespodzianką muzyczną był występ młodej i utalentowanej mieszkanki Białobrzeg, uczennicy I klasy szkoły podstawowej, która zagrała na skrzypcach. Podniosły nastrój oraz dźwięk skrzypiec wprowadziły sentymentalną zadumę na sali. Na świąteczny poczęstunek wszystkich zebranych zaprosiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Białobrzegach. Następnie rozpoczęła się dalsza część wspólnego śpiewania dawnych i znanych kolęd oraz pastorałek z zespołem „Chyżanie”. Organizatorami spotkania byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Białobrzegi, Koło Gospodyń Wiejskich w Białobrzegach.
WSP: E. Osiewicz












