Hejże ino dyna, dyna, narodził się Bóg dziecina
w Hubalach, w Hubalach
Hejże ino dyna, dyna, narodził się Bóg dziecina
w Hubalach, w Hubalach
W dniu 14 stycznia 2024 roku w świetlicy wiejskiej w Hubalach odbyło się sołeckie spotkanie noworoczne. Wydarzenie otworzyli Wacław Ćwik – Sołtys Sołectwa Hubale, Marzena Adamowicz – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Hubalach oraz Teresa Bil – Kierownik Klubu Seniora Susełek w Hubalach. W programie przeplatały się ze sobą kolędy oraz liryka bożonarodzeniowa. Z występem tańczących aniołów wystąpiła Szkoła Podstawowa w Mokrem. Maluchy oraz młodzież przebrane były za białe cherubiny. W swoim przedstawieniu wykonały złożony układ taneczny, który skradł serce wszystkich zebranych. Następnie na skrzypcach zagrał młody i utalentowany mieszkaniec Mokrego – Szymon Szepelak. Gracja, podniosły nastrój oraz dźwięk skrzypiec wprowadziło sentymentalną zadumę na sali. Świąteczny nastrój utrzymały w tonie Panie z zespołu „Babeczki z Mokrego”, które wykonały stare pastorałki i zapomniane kolędy. Iskry ich głosom dodawał dźwięk pianina na którym akompaniowała im Ewa Maziarz – instruktor muzyczny ale również znana i ceniona organistka Zamojskiej Katedry. Plejadę występów zamknęło przedstawienie wigilijne wykonane przez członkinie Klubu Seniora Susełek. Pokaz sceniczny niósł za sobą bardzo głębokie przesłanie… Nie zapominajmy o ludzkiej życzliwości względem siebie. Stół wigilijny to nie tylko tradycja, ale także narodzenie Jezusa w każdym z Nas… Życzenia zebranym uczestnikom spotkania złożyli organizatorzy spotkania, ale również Ryszard Gliwiński – Wójt Gminy Zamość, Piotr Koczułap – Przewodniczący Rady Gminy Zamość oraz ks. Marcin Lewczuk – wikariusz z Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Apostoła. Po symbolicznym przełamaniu się opłatkiem. Koło Gospodyń Wiejskich zaprosiło zebranych na świąteczny poczęstunek. Na zakończenie spotkania odbyło się kolędowe karaoke. Radość oraz moc głosu zebranych słychać było na całe sołectwo Hubale.
UGZ: A.W



















