Gmina Zamość uzyskała dofinansowanie na modernizację oświetlenia ulicznego

Rozstrzygnięto dziewiątą edycję Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – Rozświetlamy Polskę, poświęconą modernizacji infrastruktury oświetleniowej. Gmina Zamość uzyskała dofinansowanie w wysokości 2 311 920,00 zł.
Projekt Gminy Zamość pn. „Rozświetlamy Gminę Zamość – modernizacja oświetlenia ulicznego” złożony do konkursu obejmuje wymianę około 1 520 sztuk nieenergooszczędnych opraw typu sodowego na oprawy oświetleniowe LED.
W ramach realizacji inwestycji zostaną wymienione oprawy stanowiące majątek Gminy Zamość. Zainstalowane oprawy oświetleniowe będą posiadać możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy oraz posiadać certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i.
Planowane oświetlenie oparte jest o oprawy wykorzystujące technologie LED, co gwarantuje wysoką energooszczędność z jednoczesną poprawą jakości oświetlenia. W wyniku modernizacji opraw oświetlenia na terenie Gminy Zamość zostanie uzyskana redukcja mocy zainstalowanych opraw oświetleniowych na poziomie co najmniej 50%.
Dzięki realizacji inwestycji nastąpi poprawa efektywności energetycznej poprzez obniżenie energochłonności oświetlenia.