Wiosna pozwala na kontynuację rozpoczętych w zeszłym roku zadań

Trwają prace przy budowie chodnika przy drodze powiatowej nr 3250 L w miejscowościach: Zarzecze, Wierzchowiny, Skaraszów, Wólka Wieprzecka.
W ramach realizacji zadania budowany jest chodnik o długości blisko 2,7 km wraz z zatokami na przystankach autobusowych oraz oznakowanymi przejściami dla pieszych. Budowane są też zjazdy na drogi gminne oraz zjazdy na działki indywidualne. Chodnik będzie miał szerokość 1,5 m i zostanie zbudowany z kostki o grubości 6 cm. W ramach inwestycji zostanie też przebrany i wyprofilowany rów pomiędzy chodnikiem, a drogą w celu odprowadzenia wód powierzchniowych. Inwestycja finansowana jest wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Zamościu i Gminę Zamość w proporcjach 50/50%. Gmina Zamość ma w budżecie 2022 r. zaplanowaną na sfinansowanie zadania kwotę w wysokości około 450.000 zł. Postęp prac wskazuje, że już wkrótce będzie można korzystać z chodnika na całej długości.

Trwają prace przy budowie sali gimnastycznej w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach.
Okazały budynek hali gimnastycznej ma już częściowo elewację. Termin jego oddania przypada we wrześniu 2022 r. Jednak zaawansowanie robót budowlanych daje nadzieję, że może obiekt będzie dostępny nieco wcześniej. W Kalinowicach budowana jest sala gimnastyczna o wymiarach 18×36 m w świetle, wysokość od 7,60 do 8,85 m wraz z zapleczem sali zlokalizowanym na dwóch poziomach. Na parterze dwie przebieralnie, natryski i WC, gabinet wychowania fizycznego z węzłem sanitarnym, WC z natryskiem dla osób niepełnosprawnych, magazyn sprzętu sportowego. Na piętrze sala do gimnastyki z zapleczem sanitarno – higienicznym (2 przebieralnie + WC i natrysk). WC ogólnie dostępne, szatnia oraz pokój organizacji sportowej. Parter obiektu dostępny dla osób niepełnosprawnych poprzez zewnętrzną pochylnię. Powierzchnia zabudowy – 1017,95 m2
Powierzchnia użytkowa – 1182,20 m². Kubatura obiektu – 8822,40 m³. Na realizację zadania przeznaczono kwotę 4 359 000 zł.