Piknik rodzinny w Żdanówku

26 czerwca 2022r. przy świetlicy wiejskiej w Żdanówku odbył się piknik rodzinny. Najmłodsi mieszkańcy miejscowości przez trzy godziny intensywnie korzystali ze specjalnie dla nich przygotowanych atrakcji, wśród których znalazły się warsztaty plastyczne, zabawy i konkurencje sprawnościowe, dmuchane zamki, pokaz strażacki w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Strażackiej z OSP Żdanówek.
Wspólne spotkanie mieszańców rozpoczęła Beata Stręciwilk – sołtys sołectwa Żdanówek. W słoneczne niedzielne popołudnie na przybywające dzieci czekały już pierwsze animacje, które przygotowali animatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokiem. Wśród nich były warsztaty plastyczne „kolorowe motylki”, balonowe „kręci-cuda” dla każdego i konkursy z nagrodami. Dużą popularnością cieszyło się stoisko malowania buziek, do którego ustawiła się długa kolejka. Z pięknie pomalowanymi buźkami dzieci brały udział w grach, konkursach sprawnościowych i zabawach z chustą animacyjną. Udział w konkursach był okazją do zdobycia licznych i atrakcyjnych nagród.
Dla uczestników zabawy czekał w świetlicy słodki poczęstunek, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Żdanówka. Każde dziecko otrzymało od sołectwa słodkości w postaci: lodów i wafelków. Uczestnicy spotkania mogli spróbować kiełbaski z grilla. Sołectwo wykazało się pomysłowością, zaangażowaniem społecznym i już za rok zaprasza na kolejne lokalne inicjatywy. W spotkaniu udział wzięło ponad 100 osób.
Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Żdanówek, Koło Gospodyń Wiejskich w Żdanówku, OSP Żdanówek.

Zdjęcia: Aleksandra Siołek
Edward Osiewicz