Dzień Dziecka w SP w Płoskiem

Mądrze i przyjemnie. Tak wyglądał Dzień Dziecka w Lipsku Polesiu. Sport, różnego rodzaju zabawy plastyczne i spotkanie ze scenarzystą „Świata według Kiepskich” w czasie warsztatów rysowania komiksów.

Organizatorzy poprowadzili nas alejką ekologiczną, pokazując zwierzęta i owady, które występują w lasach na Roztoczu. Następnie uczniowie rysowali swoje portrety kredą na chodniku, zaznaczając swoje imię, a na koniec zrobiono grupowe zdjęcie. Kolejną atrakcją było układanie puzzli przez grupę chłopców, dziewczęta w tym czasie wykonywały piękne bransoletki. Po zajęciach wszyscy upiekli kiełbaski i posilili się przed następnymi zadaniami. Jedna grupa uczestniczyła w warsztatach plastycznych w rysowaniu komiksów, druga udała się na spacer do lasu, gdzie oglądała rośliny i drzewa nazywając je i opisując różnymi środkami poetyckimi. Na koniec odbyły się rozgrywki w siatkówce, przeciąganiu liny, zabawy w chowanego. Po pełnym wrażeń dniu wróciliśmy do domu. Organizatorom dziękujemy za gościnę. Warto było tak spędzić dzień.

Klasa 6 Dzień Dziecka spędziła aktywnie – bo na rowerach. Do Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem jechaliśmy drogą nad lotniskiem. W bibliotece odbyły się warsztaty z pisarzem i scenarzystą panem Zbigniewem Masternakiem – autorem ponad 100 odcinków telewizyjnego serialu „Świat według Kiepskich”. Warsztaty polegały na stworzeniu swojego własnego komiksu o tematyce związanej z Naszą miejscowością z terenu Gminy Zamość. Kolejny etap to przejazd do Rezerwatu Hubale na spotkanie z susłem perełkowanym. Przejazd przez leśne ścieżki wyzwolił najwięcej emocji. Były awarie rowerów, sesje fotograficzne, a na końcu ulewa… Na szczęście byliśmy blisko Szkoły Podstawowej w Mokrem, która udzieliła Nam schronienia. W drodze powrotnej jeszcze raz dopadł nas deszcz. Ale i tu daliśmy radę. Bezpiecznie dojechaliśmy do Pizza Swojak, gdzie było smacznie i zakończyliśmy naszą wycieczkę. Wieża widokowa w Wychodach zostanie zdobyta następnym razem…

SP w Płoskiem