Dożynki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Krasnobrodzie – fotorelacja

W dniu 11 września 2022 roku w Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie odbyło się Diecezjalno – Gminne Święto Plonów. Msza święta z poświęceniem wieńców dożynkowych sprawowana była pod przewodnictwem ks. bpa Mariusza Leszczyńskiego, biskupa pomocniczego diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W programie wydarzenia znajdował się ponadto koncert krasnobrodzkiego zespołu Wójtowianie oraz hejnał maryjny. W tegorocznych dożynkach udział wzięło 59 delegacji z terenu Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, w tym aż trzynaście sołectw z Gminy Zamość, a reprezentowali nas: Białowola, Bortatycze, Bortatycze Kolonia, Lipsko, Lipsko Polesie, Mokre, Sitaniec, Sitaniec Kolonia, Skokówka, Wólka Wieprzecka, Wysokie, Zawada oraz Żdanówek. W trakcie dożynek odbył się również Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2022 roku. Sołectwa Gminy Zamość zdobyły aż trzy z sześciu możliwych nagród. Pierwsze miejsce w kategorii „wieniec tradycyjny” otrzymało sołectwo Lipsko Polesie, drugie miejsce w kategorii „wieniec tradycyjny” otrzymało sołectwo Mokre. Zdobyliśmy także pierwsze miejsce w kategorii „wieniec nowoczesny”, które otrzymało sołectwo Wólka Wieprzecka. Dumni z udziału w dożynkach oraz zaszczyceni zdobyciem 3 nagród na podium zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

A.W.