„Sitanianie” na Nowy Rok – zaproszenia

Gminny Chór „Sitanianie” zaprasza na swoje styczniowe występy kolędowe w kościołach i w sitanieckiej świetlicy. Pierwszy odbędzie się w pierwszą niedzielę Nowego Roku (02.01.2022) w Wólce Panieńskiej. Poniżej wykaz dat, godzin i miejsc, gdzie będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu naszej znakomitej gminnej formacji w pierwszej połowie stycznia Nowego Roku.

• 02.01.2022 (niedziela), godz. 12:00, kościół pw. Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej – „Sitanianie” zapewnią oprawę muzyczną Mszy św., a następnie wystąpią z krótkim koncertem kolęd (ok. 25 min.),
  • 06.01.2022 (czwartek), godz. 16:00, kościół pw. św. Michała Archanioła w Zamościu – „Sitanianie” zapewnią oprawę muzyczną Mszy św., a następnie wystąpią z krótkim koncertem kolęd (ok. 25 min.),
  • 09.01.2022 (niedziela), godz. 11:00, kościół pw. Świętej Bożej Opatrzności na Karolówce w Zamościu – „Sitanianie” zapewnią oprawę muzyczną Mszy św., a następnie wystąpią z krótkim koncertem kolęd (ok. 25 min.),
  • 16.01.2022 (niedziela), godz. 12:00, kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny (kościół O.O. Franciszkanów) w Zamościu – „Sitanianie” zapewnią oprawę muzyczną Mszy św., a następnie wystąpią z krótkim koncertem kolęd (ok. 25 min.),
  • 09.01.2022 (niedziela), PRZEŁOŻONO NA 23.01.2022 (niedziela), godz. 14:30, świetlica wiejska w Sitańcu – koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Sitanianie”, pt.: „Śpij dziecino mała…”, – koncert w świetlicy odwołany na rzecz występu w kościele:
  • 23.01.2022 (niedziela), godz. 12:00, kościół pw. św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu – „Sitanianie” zapewnią oprawę muzyczną Mszy św., a następnie wystąpią z krótkim koncertem kolęd (ok. 30 min.).

Chór „Sitanianie” istnieje od ponad 13 lat, a od sześciu lat działa pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Duszą formacji jest Irena Dużyńska – dyrygentka, kierowniczka artystyczna i instruktorka wokalna. Ponadto, chór współprowadzi instruktor muzyczny Tadeusz Flor, a kierownikiem administracyjnym jest Wiesław Pośnik. „Sitanianie” to formacja mieszana i zarazem jedna z najbardziej utytułowanych grup wokalnych z Gminy Zamość. Prezentuje wysoki poziom artystyczny i bardzo szeroki repertuar. Jako chór najlepiej brzmi w kościołach i dużych salach z dobrą akustyką, oferując na żywo niepowtarzalne doznania muzyczne.
Podczas wyżej wymienionych koncertów chórowi towarzyszył będzie Henryk Łukaszczuk z Sitańca Wolicy, który wcieli się w rolę konferansjera, zapewniając ciekawe słowne wstawki między utworami. Zapraszamy na występy „Sitanian”.

GOK: Jarosław Kalbarczyk