Poczujmy klimat Świąt Bożego Narodzenia

Zdalne warsztaty domowe… rękodzieło, bombki, serca, śnieżynki, ornamenty, perełki, brokaty, farby….
organizator: Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+
W ramach “Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej”
Przed nami okres świąteczny, dlatego warto już dzisiaj pomyśleć o udekorowaniu choinek, drzwi, stołów. Nie ma to jak ozdoba bożonarodzeniowa wykonana ręcznie, posiadająca duszę, w którą wkładamy całą swoją kreatywność.
Listopadowe warsztaty cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Mieszkańcy Gminy Zamość mieli możliwość samodzielnego wykonania ozdób świątecznych. Tematami indywidualnych, zdalnych zajęć były “Bombki z ornamentem”, “Szklane serca z ornamentem, “Śnieżynki z wyciskiem” oraz “Szklane gwiazdy z ornamentem”. W warsztatach wzięły udział sołectwa: Białobrzegi, Szopinek, Kalinowice, Wychody, Bortatycze Kolonia, Bortatycze, Sitaniec Wolica, Skaraszów. Każdy uczestnik otrzymał pakiet warsztatowy zawierający potrzebne materiały, aby mógł spokojnie w warunkach domowych stworzyć dekorację bożonarodzeniową. To taka odrobina normalności w tym pandemicznym, trudnym okresie. Ze zdalnych spotkań skorzystały osoby zamieszkujące teren Gminy Zamość, które zgłosiły się indywidualnie oraz KGW Gminy Zamość. Warsztaty miały charakter otwarty i mógł w nich wziąć udział każdy. Bardzo cieszy fakt, że w wykonywanie bombek zaangażowały się również dzieci oraz młodzież. Pakiety z materiałami plastycznymi zawierały farby, kleje, perełki, brokaty, wyciski, formy, powertex, potrzebne narzędzia, pasty, sznureczki itp. Zapewne zastanawiacie się jak to możliwe, że osoby będące amatorami same wykonały takie cuda? Wyjaśniamy… Każdy kto zadeklarował swoje uczestnictwo otrzymał instrukcję słowną, telefoniczną bądź podejrzaną ze strony Stowarzyszenia Kobiet 28+ na Portalu Społecznościowym Facebook. Prezentujemy Wam zdjęcia prac, które przesłali Ci, którzy wzięli udział w zajęciach zdalno-domowych. Dziękujemy za obszerną i sumienną fotorelację. Życzymy Wam zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Zarząd Stowarzyszenia Kobiet 28+

tekst: Agata Piwko prezes Stowarzyszenia Kobiet 28+