Szkolenie AED

412

W dniu 15 stycznia 2019 r. w Świetlicy Urzędu Gminy zostało przeprowadzone szkolenie z zasad użycia defibrylatora ( AED).
DEFIBRYLATOR- urządzenie medyczne, służące do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca. Współczesne defibrylatory to wysoko technologicznie urządzenia, którymi w sytuacjach wymagających takiej interwencji, może posługiwać się niemal każdy z nas.
W ubiegłym roku w ramach pozyskania środków z Ministerstwa Funduszu Sprawiedliwości Gmina Zamość zakupiła między innymi dwa automatyczne zewnętrzne defibrylatory (AED), które są w użytkowaniu Druhów OSP Białowola i OSP Mokre.
Podczas szkolenia, które prowadził funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu kpt Tomasz Stempel, Strażacy Ratownicy z Jednostek OSP Białowola, Mokre, Bortatycze i Płoskie zapoznali się z budową i zasadami obsługi defibrylatora oraz zasadami postępowania podczas defibrylacji z jego wykorzystaniem.
W szkoleniu uczestniczył także Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Druh Piotr Koczułap, Komendant Gminny OSP Druh Tomasz Bosiak.

tekst: Bożena Kozioł
zdjęcia: Tomasz Bosiak