Zwracam się z prośbą o zamontowanie progów zwalniających…

15557

Zwracam się z prośbą o zamontowanie na ul. Targowej w Skokówce tzw. progów zwalniających na jezdni. Kierowcy po tej ulicy jeżdżą bardzo szybko, niebezpiecznie, często przekraczając dozwoloną prędkość. O tragedię nietrudno. Przy ulicy jest plac zabaw, oraz świetlica, z których korzystają dzieci. W związku z powyższym istnieje zagrożenie życia tych dzieci.

Pozdrawiam serdecznie.
27.06.2018r

Witam i dziękuje za kontakt e-mail. Przepraszam za nieco późną odpowiedź. Wiele pilnych spraw i służbowe wyjazdy związane z podpisywaniem umów i realizacją projektów unijnych. Na brak czasu chyba wszyscy narzekamy.
Wniosek Pana wydaje się być jak najbardziej zasadny. Charakter zabudowy ulicy Targowej w Skokówce i zlokalizowane przy nie obiekty publiczne, oraz nieostrożność i nonszalancja kierowców – w takich warunkach o nieszczęście nietrudno. Ewentualny montaż progów zwalniających uspokoiłby pewnie nieco sytuację. Ale co wówczas z autobusami podmiejskimi kursującymi ulicą? Byłby pewnie kłopot, a przerzucenie ich na drogę powiatową raczej nie ma sensu. W ramach budżetu Gminy 2018 roku rozpoczęliśmy realizację zadania inwestycyjnego związanego z budową chodnika przy ul. Targowej. Trwa etap projektowania na który zabezpieczono w budżecie 50 000 zł. Kalkulowany koszt prac budowlanych to ok. 500 000 zł. Wykonanie tego zadania powinno w sposób znaczący poprawić bezpieczeństwo pieszych na ulicy. W trakcie trwających projektowych rozważone zostaną dodatkowe rozwiązania techniczne poprawiające bezpieczeństwo korzystających z jezdni w okolicy skrzyżowania z ulicą Łąkową (trzy obiekty publiczne). Kiedy prace budowlane chodnika? Dzisiaj trudno wyrokować. Pierwsze decyzje budżetowe przyszłego roku podejmowane będą na przełomie października i listopada. Rok 2019 dla Gminy Zamość to jeszcze czas realizacji projektów unijnych – sześć gminnych i jeden Powiatu Zamojskiego. Na ich finansowanie muszą być zabezpieczone środki finansowe w pierwszej kolejności. Staramy się także o rządowe pieniądze na przebudowę drogi gminnej w Jatutowie (łącznik dróg krajowych nr 17 i 74, przy byłym browarze). Wierzę, że będą też pieniądze na inne zadania, w tym na budowę chodnika w Skokówce. Zapraszam na zebranie wiejskie Mieszkańców Skokówki jakie będzie miało miejsce w dniu 8 września (sobota) o godzinie 18.00 w Świetlicy Wiejskiej.

Pozdrawiam.
Ryszard Gliwiński
15.07.2018r