II sesja Młodzieżowej Rady Gminy Zamość

2005

Po raz drugi w tej kadencji obradowała Młodzieżowa Rada Gminy Zamość. Radni dyskutowali m.in. o planowanych przedsięwzięciach do podjęcia w 2017 r. Sesja odbyła się 27 lutego 2017 r. w świetlicy Urzędu Gminy Zamość.

Zebranych powitał Bartłomiej Pikuziński, przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy. Po stwierdzeniu quorum przedstawił porządek obrad, który został zatwierdzony bez zmian. Podobnie jak protokół z poprzedniej sesji.

Następnie Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński oraz Przewodniczący Rady Gminy Zamość Józef Siemczyk wręczyli zaświadczenia o wyborze Radnym Michałowi Oleniakowi i Izabeli Niderli. Radni złożyli ślubowanie, wypowiadając słowa roty zawartej w Statucie.
W dalszej części Przewodniczący poinformował o swoich działaniach w okresie międzysesyjnym, m.in. zdał relację z XXXI Sesji Rady Gminy Zamość, w której uczestniczył.

Najważniejsze dwa punkty II obrad dotyczyły organizacji kolejnych terminów Sesji oraz przedsięwzięć planowanych do realizacji przez Radę w 2017 roku. Radni uzgodnili, że obrady będą odbywały się raz na dwa miesiące w godzinach popołudniowych w świetlicy Urzędu Gminy Zamość. Efektem dyskusji nad przyszłymi działaniami była zgoda Rady na współorganizację wspólnie ze Stowarzyszeniem kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, Młodzieżowego Przeglądu Artystycznego „Coolturalna Młodzież Wszystko Gra” oraz konkursu „Masz klasę – bez używek”. Radni zaproponowali również, aby zorganizować konkurs na logo Młodzieżowej Rady Gminy Zamość oraz zbiórkę karmy dla zwierząt znajdujących się w zamojskim schronisku. Na koniec Sesji Radni zgłosili wnioski i zapytania dotyczące m.in. rozbudowy infrastruktury sportowej oraz rekreacyjnej. W obradach uczestniczyło 34 Radnych z 38-osobowej Rady. Kolejne odbędą się w kwietniu br.