Młodzi Strażacy Gminy Zamość w Pieninach

1696

W bieżącym roku członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Zamość mieli możliwość uczestniczenia w obozie rekreacyjno-sportowym, który odbył się w Pieninach. Uczestnicy mieszkali w Domu Wypoczynkowym „Hanka” w Krościenku, gdzie mieli do dyspozycji sale szkoleniowo – dyskotekowe oraz boisko sportowe. Program obozu obejmował m.in. wycieczkę pieszą do źródeł mineralnych w Szczawnicy i wejście na Trzy Korony. Byliśmy także z wizytą w miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Krościenko, podczas której m.in. Prezes i Naczelnik udostępnili nam do obejrzenia wyposażenie p.poż., a także opowiedzieli o funkcjonowaniu i specyfice działań w których biorą udział Ich Strażacy. Strażacy OSP Krościenko byli zachwyceni tym, że w naszej Gminie jest tak dużo Młodzieży skupionej w szeregach MDP oraz Ich postawą i zachowaniem. W ostatnim dniu pobytu w czasie rejsu statkiem „Harnaś”, podziwialiśmy krajobrazy wokół Jeziora Czorsztyńskiego, a podczas przejazdu przepiękne widoki na Tatry, Gorce i Beskid Sądecki.
Obóz, ze środków budżetowych Samorządu Gminy Zamość, został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem przy współpracy Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zamościu. Z możliwości wyjazdu skorzystało 131 członków MDP w wieku 12-16 lat, którzy wyjeżdżali w dwu terminach 16-18 i 22-24 sierpnia br. Nad całością organizacji i przebiegu obozu czuwał kierownik zgrupowania Krzysztof Czerwieniec – pracownik GOK Gminy Zamość, którego wspierał Komendant Gminny OSP druh Tomasz Bosiak oraz grupa wychowawców i wolontariuszy z OSP.
Dziękujemy dzieciom i młodzieży z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, że chcieli skorzystać z oferty wyjazdu, Rodzicom i Strażakom za to, że pozwolili Im na udział oraz Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wypoczynku.

Organizatorzy
Zdjęcia: Krzysztof Czerwieniec