Plac zabaw w Pniówku już gotowy

W czwartek 14 sierpnia br. został oddany do użytku, ostatni w 2014 roku, plac zabaw wybudowany ze wsparciem unijnym ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz budżetu Gminy Zamość. Inwestorem jak i wnioskodawcą środków unijnych jest Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Dobra Szkoła”.
Niemal rok temu został złożony w konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze” wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Budowa placu zabaw w miejscowości Pniówek”. Po pozytywnej ocenie wniosku przez Radę LGD „Nasze Roztocze” oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie projekt otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 26 357,00 zł. Na urządzenie placu zabaw w Pniówku Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Dobra Szkoła” otrzymało również dotację z budżetu Gminy Zamość w wysokości 28 128,31 zł. Wartość całego projektu na zakończenie inwestycji opiewa na kwotę 54 485,31 zł. Jej Wykonawcą była wyłoniona w drodze zapytania ofertowego firma MAGIC GARDEN.
Najmłodsi Mieszkańcy mogą spędzać czas bawiąc się na placu zabaw o powierzchni 749 m2, który powstał przy Szkole Podstawowej w Pniówku. Wśród urządzeń zamontowanych na placu zabaw znalazły się: lokomotywa z dwoma wagonikami, huśtawki, bujaki na sprężynie, karuzela, piaskownica, wóz strażacki oraz zestaw złożony z dwóch wież, zjeżdżalni, podestu, ścianki wspinaczkowej i drabinki poziomej. Plac zabaw został ogrodzony i wyposażony w ławki z oparciem, kosz na śmieci i tablicę z regulaminem.
Przypominamy, że dzięki dofinansowaniu unijnemu w tym roku powstało 5 placów zabaw w miejscowościach: Borowina Sitaniecka, Wysokie, Pniówek, Sitaniec, Szopinek. Dodatkowo przy Zespole Szkół w Sitańcu powstało centrum rekreacji.

Joanna Tokarska

program rozwoju obszarow wiejskich