Młodzież zapobiega pożarom – etap powiatowy

1219

Eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”, odbyły się 26 marca 2013 r. w świetlicy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu. Organizatorem konkursu, który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności  w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej jest  Komenda Miejska PSP w Zamościu wspólne z Oddziałem Wojewódzkim Związku OSP RP filia w Zamościu.  Do turnieju przystąpili zwycięzcy eliminacji gminnych z terenu 13 gmin powiatu zamojskiego oraz dwóch szkół z terenu miasta Zamościa, razem do konkursu przystąpiło 21 uczestników. Nasza gminę reprezentowali laureaci etapu gminnego; I grupa- Agata Listopad uczennica SP w Wólce Wieprzeckiej, II grupa – Albert Bondyra uczen Gimnazjum w Żdanowie.
Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla uczniów szkół: podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego sie z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do finału  gdzie trzeba było  udzielić szerszej odpowiedzi na  ustne pytania.  Zwycięzcy turnieju w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentowali powiat  zamojski w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim. Zwycięzcy eliminacji powiatowych:

I Grupa – szkoła podstawowa:

  • I miejsce –  Adam Świrszcz – SP w Wierzbie (laureat eliminacji wojewódzkich z 2011, 2012),
  • II miejsce – Anna Biszczan – SP w Komarowie Osada
  • III miejsce – Bartosz Kostrubiec – SP w Szczebrzeszynie

II. Grupa- gimnazjum:

  • I miejsce – Iga Płachta – Gimnazjum Katolickie w Zamościu (laureatka eliminacji gminnych  w  Gminie Zamość w I grupie szkoły podstawowe z 2011)
  • II miejsce – Albert Bondyra – Gimnazjum w Żdanowie
  • III Arkadiusz Jarosławski – Gimnazjum w Gorajcu

III. Grupa – szkoły ponadgimnazjalne:

  • I  miejsce – Leszek Tytuła – ZSP Nr 1 w Zamościu
  • II miejsce – Mateusz Małyszka- LO w Grabowcu

Młodzież oraz opiekunowie w czasie przerwy pomiędzy etapami eliminacji mieli możliwość poznania zintegrowanego stanowiska kierowania służb Państwowego Radownictwa Medycznego oraz stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP.

Małgorzata Paszko