Mam Talent School

1121

Konkurs pod takim tytułem odbył się w Zespole Szkół w Żdanowie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W poszukiwaniu i odkrywaniu talentów wzięli udział uczniowie i nauczyciele. Konkurs miał odkryć lub zaprezentować uzdolnienia uczniów tamtejszej szkoły. Chętnych do udziału było tak wielu, że wcześniej trzeba było przeprowadzić eliminacje. Dopiero w nich wybrano 15 wykonawców: zespoły lub solistów. Ich występy oglądali uczniowie, nauczyciele i rodzice, a oceniało jury.
Skąd taki pomysł? – Pierwszy powód to to, że talentów w naszej szkole mamy mnóstwo, więc chcieliśmy je zaprezentować. Drugi powód to fakt, że uczniowie w pierwszy dzień wiosny często organizują sobie wagary, a że wagary nie zawsze są bezpieczne, postanowiliśmy pobawić się z nimi w szkole. – mówi dyrektor Zespołu Szkół w Żdanowie Anna Kowalczyk. – Uczniowie prezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach: był taniec, śpiew, pokazy akrobatyczne i gry na instrumentach. Pomysł był świetny, a zabawa doskonała. Zainteresowanie naszych uczniów było wielkie, dlatego myślę, że w kolejnych latach być może wzbogacimy ten program i spróbujemy go upowszechnić. – dodaje dyrektor Anna Kowalczyk.
Te słowa potwierdzają reakcje publiczności, która oglądała i oceniała poszczególne występy. Nie zabrakło gorących oklasków, entuzjastycznych okrzyków i próśb o bisy. Ponadto spośród wszystkich występujących artystów wyłoniona została grupa reprezentantów, którzy będą prezentować swoje talenty podczas uroczystości szkolnych.

Paweł Niedobit
Zespół Szkół w Żdanowie