W drodze do Betlejem

27

Uczniowie klas V, VI oraz VIII Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej wystawili Jasełka dla społeczności szkolnej oraz ponownie dla zaproszonych gości, w tym Wójta Gminy Zamość p. Ryszarda Gliwińskiego, radnego Rady Gminy Zamość, p. Michała Budzyńskiego i członków Rady Sołeckiej w Borowinie Sitanieckiej oraz dla rodziców uczniów. Spektakl odbył się również w Domu Seniora w Płoskiem, w Kościele w Kornelówce oraz w Kościele Parafialnym w Czołkach.
Spektakl bożonarodzeniowy był poruszający i zawierał ważne przesłanie. Aniołowie przypomnieli widzom o wartościach takich jak pokora, przyjaźń czy miłość, które często zanikają w zgiełku współczesnego życia.
Scena z symboliczną „Wieżą Babel” ukazała zgubny wpływ materializmu i pychy na współczesne społeczeństwo. W kolejnych scenach aniołowie spotykali różne postacie, reprezentujące rozmaite aspekty ludzkiego życia, co skłaniało do refleksji nad wartościami, które często tracimy z oczu.
Przedstawienie osiągnęło moment kulminacyjny w stajence w Betlejem, dokąd podążały zatroskane dusze i gdzie bohaterowie zniszczyli symboliczną wieżę, dowodząc, że prawdziwe bogactwo kryje się w prostocie i gotowości do dzielenia się z innymi.
Kolędy i pastorałki, śpiewane i grane z głębokim uczuciem, przypomniały o radości i nadziei niesionych przez narodzenie Jezusa.
Jasełka nie tylko poruszyły serca, ale także przypomniały o istocie Bożego Narodzenia w dzisiejszym zmaterializowanym świecie.

Zespół redakcyjny SP w Borowinie Sitanieckiej