Spotkanie opłatkowe w Wysokiem

1

W ostatnią sobotę (13.01.2024 r.) w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem miało miejsce Spotkanie Opłatkowe organizowane przez Katarzynę Szałacha – Sołtyskę oraz Radę Sołecką Wysokiego, Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem jak również Stowarzyszenie „Wysokie nad Łabuńką”. Zapoczątkowane ono zostało złożeniem życzeń noworocznych wszystkim obecnym i ich rodzinom przez Wójta Gminy Zamość – Ryszarda Gliwińskiego. Następnie podzielono się opłatkiem oraz kolędowano poprzez wyśpiewanie pieśni bożonarodzeniowych. Integrując się w Izbie nie mogło również zabraknąć wyśmienitych potraw przygotowanych przez zgromadzonych. Na suto zastawionych stołach można było posilić się wybornym barszczykiem z bułeczkami, wspaniałymi gołąbkami czy rewelacyjnymi pierogami z kapustą. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Gwarne kolędowanie przebiegło w bardzo miłej, sąsiedzkiej atmosferze. Gratulujemy serdecznie i czekamy na kolejne inicjatywy przygotowane przez Mieszkańców Sołectwa Wysokie.

Udostępnij