Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniu 1 czerwca na stadionie w Miączynie odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które przyciągnęły młodych strażaków z całego regionu. Wydarzenie zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Miączynie miało na celu promowanie aktywności fizycznej, integrację środowisk strażackich oraz podnoszenie umiejętności młodych adeptów pożarnictwa. W zawodach wzięło udział 40 drużyn reprezentujących różne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Gminę Zamość reprezentowało 6 sekcji młodzieżowych drużyn pożarniczych w kategorii MDP chłopców: MDP Mokre, Płoskie , Skokówka, Pniówek , Żdanówek , Bortatycze. Dodatkowo OSP Bortatycze i OSP Mokre wystawiły również sekcję MDP dziewcząt. Miejsce na podium wywalczyła sekcja dziewcząt MDP Mokre która zajęła 3 miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy, a zwycięzcy – dodatkowe nagrody rzeczowe. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, która licznie przybyła, by dopingować młodych strażaków. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję za rok, mając nadzieję na jeszcze większą frekwencję i zainteresowanie.

OSP: Konrad Serafin