Podwójna oprawa „Ale Cantare”

59

Zespół „Ale Cantare” z Płoskiego /Gmina Zamość/ podczas jednej niedzieli, 21.01.2024 r., wystąpił z dwoma koncertami kolęd i pastorałek. Najpierw o 10:00 zespół wziął udział w oprawie Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej Wólce Panieńskiej, gdzie po Mszy dał krótki koncert, by następnie zameldować się z tym samym w samo południe w Katedrze Zamojskiej.

Prawie 20 pań z zespołu wokalnego „Ale Cantare” pod dyrekcją instruktorki, Barbary Rabiegi, zaśpiewało na głosy kilka kolędy i pastorałek w chóralnej aranżacji na najwyższym poziomie artystycznym. Kolędy takie, jak m.in. Hola, hola pasterze z pola, Dzisiaj w Betlejem, Lulajże Jezuniu lulaj, Wśród nocnej ciszy w wykonaniu „Ale Cantare” zachwyciły licznych wiernych w obu kościołach tej niedzieli. Nagrodą były gromkie brawa oraz słowa uznania i gorące podziękowania za cudowna ucztę muzyczną. We Mszy św. w zamojskiej Katedrze uczestniczył też Wójt Gminy Zamość (ostanie zdjęcie w poniższej fotogalerii), który od lat skutecznie wspiera rozwój amatorskiego ruchu artystycznego w Gminie, czego dowodem są nie tylko przepiękne koncerty „Ale Cantare”, ale też wielu innych gminnych formacji artystycznych, bardzo chętnie zapraszanych przez inne samorządy i podmioty zewnętrzne.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: red. JK, Ewa Miąsik

Zespół „Ale Cantare” z Płoskiego funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.

Zobacz galerię zdjęć