Mieszkańcom sołectwa Mokre oraz wszystkim zaproszonym gościom, niedzielne popołudnie (07.01.2024 r.) w Świetlicy Wiejskiej przebiegło w bardzo miłej atmosferze. A to dzięki Pierwszemu Kolędowaniu przygotowanego przez lokalne społeczeństwo. Całe wydarzenie poprowadził Sołtys Mokrego Grzegorz Antoniuk. Przemiła atmosfera udzielała się wszystkim obecnym, między innymi poprzez wspaniały występ Zespołu „ALE BABKI”, który prowadzony jest przez instruktora śpiewu Ewę Maziarz. Repertuar wokalny składał się z kolęd i pastorałek, raczej mniej znanych i które nie rozbrzmiewają często w naszych domach podczas Świąt Bożonarodzeniowych. Z kolei Ksiądz Krzysztof Hawro pokierował wspólnym kolędowaniem wszystkich obecnych już bardziej tradycyjnymi utworami. Życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku złożył również Wójt Ryszard Gliwiński. Po zbiorowym śpiewie, Panie z KGW w Mokrem wszystkich przybyłych poczęstowały słodkimi domowymi wypiekami jak również pasztecikami z barszczykiem. Spotkanie to miało również akcent charytatywny – w trakcie sołeckiej integracji można było wspomóc akcję prowadzoną przez Fundację „SIĘ POMAGA”, poprzez wrzucenie przysłowiowej „złotówki” do puszki na rzecz chorych na nowotwory – w zamian można było otrzymać „ciasto dobroci” idealny zestaw do niedzielnej kawki czy herbatki. W imieniu Organizatorów, dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i czekamy na kolejne równie ciekawe inicjatywy.




























