Dzień Dziadka i Babci w Skaraszowie: Święto Miłości i Tradycji

W małym sołectwie Skaraszów, gdzie czas płynie spokojnie, a tradycja i wspólnota są ważnymi wartościami, obchody Dnia Dziadka i Babci stanowią szczególnie radosne wydarzenie. To święto, które nie tylko upamiętnia i hołduje starszym pokoleniom, ale również umacnia więzi rodzinne i społeczne. W tym roku mieszkańcy Skaraszowa postanowili uczcić Dzień Dziadka i Babci w sposób niezwykle uroczysty. Spotkanie otworzyły i poprowadziły Panie Elżbieta Burcan – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Skaraszowie oraz Mariola Sirko – Głuchowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej. Okolicznościowe życzenia dziadkom seniorom złożył również Ryszard Gliwiński – Wójt Gminy Zamość. Całe wydarzenie zaczęło się od występu młodych szkolnych talentów. Wnukowie przygotowali wzruszający program artystyczny, w którym nie zabrakło piosenek, pokazów i tańców. Wzrok dziadków i babć wypełnił się dumą, a radość maluchów rozpromieniła całą salę. Następnie scenę przejęły utalentowane dziewczyny ze zespołu śpiewaczego „Roztoczanki”. Ich melodyjne głosy wypełniły przestrzeń świetlicy, tworząc niesamowitą atmosferę. Repertuar obejmował zarówno pieśni ludowe, jak i nowoczesne utwory, co zjednało sobie serca różnych pokoleń obecnych na uroczystości. Kolejnym punktem programu było wystąpienie zespołu „Kalinka”, który przywiódł ze sobą kolorową paletę tradycyjnych pieśni ludowych i religijnych. Występ ten dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń słuchowych. Główny moment uroczystości nadszedł wraz z podaniem okolicznościowego tortu, który zdobiły zdjęcia rodzinne, ukazujące chwile szczęścia i wspólnych przeżyć. Młodsi członkowie rodziny z radością dzielili się słodkim poczęstunkiem, a najstarsi delektowali się smakiem kawałka tortu. Obchody Dnia Dziadka i Babci w Skaraszowie nie tylko uświetniły to piękne święto, ale również utrwaliły więzi społeczne i rodzinne. Wspólna radość, muzyka i smak tradycji złączyły pokolenia, przypominając, jak ważne są korzenie i wspólne chwile dla każdej społeczności.

UGZ: A.W.