Grupa młodych i starszych sympatyków spacerów, w większości z terenu Gminy Zamość, uczestniczyła w kolejnej edycji wiosennego Marszu Pieszego na Orientację, którego organizatorem był Wydział Społeczny i Promocji Gminy Zamość. W niedzielne popołudnie 23 kwietnia br. ponad 50 osób, po krótkiej rozgrzewce, wyruszyło spod Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu na ponad 6-kilometrową trasę, prowadzącą przez sosnowe i bukowe lasy położone na zachód od Centrum. Po drodze uważnym turystom udało się zobaczyć, a nawet sfotografować wygrzewającą się na słońcu beznogą jaszczurkę – padalca, chowającego się w liściach węża zaskrońca, a ponadto rozwijające się powoli zawilce i fiołki. Z wiosennych grzybów w przydrożnym rowie wyrosła piestrzenica kasztanowata, niestety bardzo trująca, czasem mylona ze smardzem.
Po około dwu godzinach spaceru na zmęczonych spacerowiczów czekał już poczęstunek i napoje oraz domowe wypieki przygotowane przez Aktywnych Mieszkańców Lipska Polesia. Dziękujemy za udział i zapraszamy do korzystania z oferty Gminnego Centrum Geoturystycznego.
WSP: K. Czerwieniec










