Wiosenne spotkanie mieszkańców sołectwa Mokre

158

W dniu 7 maja br. mieszkańcy sołectwa Mokre przywitali wiosnę, organizując świetlicową inicjatywę pełną atrakcji w iście wiosennym klimacie. Miesiąc maj rozpoczął się kapryśną pogodą, a dzień wydarzenia był wyjątkowo chłodny i deszczowy, mimo to tego dnia wszyscy uczestnicy inicjatywy spędzili czas w doskonałej, ciepłej atmosferze.
Sołeccy gospodarze oraz przedstawiciele Samorządu i gminnych jednostek rozpoczęli popołudniowe spotkanie przywitaniem wszystkich zgromadzonych gości. Zgodnie z programem wydarzenia wystąpili kolejno: uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrem w przedstawieniu artystycznym „Ekologicznie znaczy logicznie” przygotowane przez Panią Katarzynę Kowanek; zespół Ale Cantare z Płoskiego z klimatycznym koncertem okolicznościowym, podczas którego spontanicznie dołączył zespół Show Men z Szopinka i nagle wspólnie z Paniami odśpiewali jeden ze znajdujących się w repertuarze utworów. Po koncercie przestrzeń sceniczną przejęła grupa Animacje Wariacje rozpoczynając zabawę z dziećmi wiosennym teatrzykiem żywych maskotek. Dzieci chętnie korzystały ze strefy animacji, gdzie odbywały się zabawy ruchowe, bańki mydlane czy malowanie buziek. Sporą frajdą dla najmłodszych okazała się piniata, którą należało rozpracować kijem baseballowym aby dobrać się do zgromadzonej w niej słodkości. Dla najmłodszych organizatorzy zapewnili również darmowy popcorn, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Natomiast wszyscy uczestnicy wydarzenia częstowani byli potrawami na słodko i słono przygotowanymi przez lokalne gospodynie z KGW Mokre.
Chętni odwiedzali stoisko Biblioteki Publicznej Gminy Zamość gdzie odbywał się kiermasz starej książki oraz konkursy i zagadki literackie. Dla uczestników dostępne też było stoisko szkolnego koła wolontariatu z Akcją „Kilometry dobra”.
Wiosenne Spotkanie mieszkańców sołectwa Mokre to coroczne wydarzenie organizowane przez Samorząd Gminy Zamość, Sołtysa i Radę Sołecką sołectwa Mokre, Ochotnicza Straż Pożarna w Mokrem, Koło Gospodyń Wiejskich w Mokrem, Szkołę Podstawową w Mokrem oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Zamość z/s w Mokrem.

UGZ: M. Juszczak-Sowińska