Spotkanie z policjantów z uczniami klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej W Żdanowe

24

12 maja Szkołę Podstawową w Żdanowie odwiedzili specjalni goście, policjanci oraz niecodzienny gość – pies policyjny Rubin z Miejskiej Komendy Policji w Zamościu. Podczas spotkania uczniowie z klas I – III  przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci dowiedziały się jak reagować w sytuacji zagrożeń wynikających z kontaktu z osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać ani wpuszczać ich do domu.
Policjanci opowiedzieli uczniom na czym polega ich praca oraz na czym polega praca psa tropiącego, po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom uroczego czworonoga. Następnie odbyła się pogadanka na temat zagrożeń mogących wynikać z kontaktów ze zwierzętami. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na zachowanie podczas spotkania z nieznanymi psami. Zaprezentowali bezpieczną pozycję żółwia, którą należy przyjąć w przypadku ataku ze strony psa.
Wszystkie dzieci chętnie przećwiczyły zaprezentowaną przez policjantów pozycję. Ponadto, zainteresowane tematem, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Zaprzyjaźniły się z psem policyjnym.

Zespół Edukacji Wczesnoszkonej