Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Białobrzegach

90

18 marca br. w sołectwie Białobrzegi odbyło się spotkanie Mieszkańców z okazji Dnia Kobiet.
Wydarzenie rozpoczęto muzycznym akcentem w wykonaniu męskiego zespołu śpiewaczego „Chyżanie”. Panowie przygotowali specjalny repertuar dedykowany w szczególności kobietom.
Po muzycznym kwiatku od Chyżan, najszczersze życzenia otrzymały Panie od Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego. Symboliczny tulipan i kawałek słodkiego tortu umiliły dodatkowo to wyjątkowe wydarzenie. Niespodzianką wieczoru okazał się skecz kabaretowy, specjalnie przygotowany i wykonany solo przez sołtysa Białobrzeg Dariusza Tłuczkiewicza oraz aktorski debiut Alicji Bis Przewodniczącej KGW z Chyżej, przy współpracy kolegów z zespołu Chyżanie.
Następnie panie z KGW Białobrzegi zaprosiły wszystkich do degustacji wcześniej przygotowanych potraw regionalnych, wspaniale wyeksponowanych na sałatkowym stole oraz ciast własnego wypieku. Sobotni wieczór stał się okazją do miłego spotkania i integracji. W organizację tego wydarzenia zaangażowani byli: Sołtys z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich w Białobrzegach oraz Samorząd Gminy Zamość.

WSP: D. Popko