Spotkanie opłatkowe w Hubalach

W minioną niedzielę (15.01.br.) odbyła się kolejna noworoczna inicjatywa w Gminie Zamość. Tym razem mieszkańcy mieli okazję gościć w świetlicy wiejskiej w Hubalach. Uczestników wydarzenia przywitali serdecznie gospodarze sołectwa: Sołtys Wacław Ćwik, Przewodnicząca KGW Marzena Adamowicz oraz Przewodnicząca Klubu Seniora Susełek Teresa Bil. Spotkanie rozpoczęło się od pełnego dobrego humoru przedstawienia „Jasełka noworoczne” w wykonaniu członków Klubu Seniora SUSEŁEK. Następnie wystąpił zespół Ale Cantare. Klimatyczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chórzystek zachęcił uczestników do wspólnych śpiewów. W dalszej części spotkania, zgodnie z tradycją wspólnie podzielono się opłatkiem składając sobie nawzajem noworoczne życzenia.
Sołeckiej inicjatywie towarzyszyła radosna, ciepła atmosfera przy smacznym, regionalnym poczęstunku.

M.JS