Pasowanie na przedszkolaka w Żdanowie

37

Każdy maluch dziś tu stanie i prawdziwym przedszkolakiem zostanie
Dnia 15 listopada 2023 r. w najmłodszej grupie przedszkolnej w Szkole Podstawowej w Żdanowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Pasowanie na Przedszkolaka. Ceremonię pasowania poprzedził niesamowity występ trzylatków z grupy „Wiewiórek”. W uroczystości uczestniczyła pani Dyrektor Anna Kowalczyk, pani wicedyrektor Marzena Wróbel, pani sekretarz Aneta Lipiec oraz zaproszeni goście: Rodzice naszych przedszkolaków oraz dzieci ze starszych oddziałów przedszkolnych wraz ze swoimi wychowawczyniami.
„Wiewiórki”, mimo że był to ich to pierwszy publiczny występ, dzielnie walczyły z tremą i stanęły na wysokości zadania. Dzieci recytowały wierszyki o swoim przedszkolnym życiu – jedne z wielką odwagą, inne skromnie i nieśmiało, ale wszystkie z wielkim zaangażowaniem. Głośno i donośnie śpiewały piosenki poznane w przedszkolu. Wystąpiły również w krótkim tańcu do piosenki „Pac gruszka”. Całości przedstawienia dopełniły przepiękne stroje przygotowane przez rodziców. Po prezentacji swoich talentów, dzieci złożyły gromkim głosem uroczyste przyrzeczenie, po którym Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na „prawdziwego przedszkolaka”.
Odwaga naszych małych artystów została sowicie wynagrodzona gromkimi oklaskami, pochwałami i prezentami. Pani Dyrektor wręczyła „wiewióreczkom” dyplomy, a rodzice upominki. Również starsi koledzy i koleżanki z przedszkolnych grup przygotowali niespodzianki dla świeżo pasowanych przedszkolaków.
Bez wątpienia nasze dzielne maluchy zasłużyły na miano prawdziwych przedszkolaków oraz wszystkie otrzymane gratulacje i podarunki.

Zespół wychowania przedszkolnego