Orszak Trzech Króli już po raz IX przeszedł ulicami Zamościa

Jak co roku, w organizacje barwnego Orszaku włączyli się mieszkańcy Gminy Zamość. Zaangażowani byli druhowie strażacy ze wszystkich 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, mieli oni za zadanie zabezpieczyć Orszak od samego startu, przy parafii św. Michała Archanioła, aż do wejścia na Rynek Wielki w Zamościu, gdzie na uczestników pochodu czekała gorąca herbata i regionalne wypieki przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz piekarnię ,,Jutrzenka” z Wólki Panieńskiej. Organizacją poczęstunku zajęło się Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+. Na scenie prezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Andrzeja Greszty. Nagłośnienie sceny zapewniali pracownicy Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Zamość. Pomoc w rozstawieniu namiotów promocyjnych dla kół i zapewnieniu poprawnego działania zasilania energią elektryczną zapewnili pracownicy Gminnego Zakładu Obsługi Komunalnej. Mieszkańcy Gminy Zamość mocno zaznaczyli swój udział w Orszaku. Wśród uczestników dało się zauważyć Senatora, Posła, Starostę, Prezydenta i Wójta – to też mieszkańcy Gminy Zamość. Ponadto plotki mówią że jeden z króli jest często widywany w Płoskiem….

Więcej o Orszaku w wydaniu papierowym Biuletynu Samorządu Gminy Zamość.