Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Płoskiem

34

Baczność! Szkoła do Hymnu! Blisko cztery miliony uczniów z prawie 20 tysięcy szkół w całym kraju punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewało hymn Polski. Była to akcja „Szkoła do hymnu”, do której zachęcało Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Wspólne śpiewanie w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyło się po raz szósty. W akcji po raz kolejny wzięła udział również Szkoła im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem. Po odśpiewaniu Hymnu uczniowie klas 8 i 7 recytowali wiersze przeplatane pieśniami śpiewanymi przez szkolny chór – „Żeby Polska była Polską”, „Legiony”, „Maszerują strzelcy”. Na zakończenie Przedszkolaki z grupy „Sówki” z Panią Katarzyną Borys powiedziały wiersz „Kto ty jesteś? – Polak mały”. Po przedstawieniu ks. Zbigniew Szalko mówił o roli patriotyzmu dla wychowania, a Radny Krzysztof Ostasz o podążaniu właściwą drogą w życiu.
W naszej szkole wychowanie patriotyczne jest jednym z priorytetów. Uczymy prostego, dziecięcego szacunku dla naszej Ojczyzny, jej historii i tradycji. Pomaga nam w tym życie i postawa Patrona naszej Szkoły Papieża Jana Pawła II.

Leszek Stankiewicz