Wieczorem w dniu 6 grudnia 2023 roku do Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu przybył św. Mikołaj, aby spotkać się z przebywającymi tam obecnie dziećmi z Ukrainy.
W jego worku było pełno słodkości, które otrzymało każde dziecko. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć św. Mikołaj, żegnany przez uśmiechnięte dzieci, wyruszył w dalszą drogę. Uchodźcy przebywający tu od marca 2022 roku, w miesiącu grudniu 2023 roku opuszczają po blisko 2 latach swego pobytu obiekt Centrum Geoturystycznego. Część przenosi się do innych obiektów na terenie Zamościa, powiatu zamojskiego przeznaczonych na tego typu sytuacje, a część planuje zostać w Polsce na dłużej. Poniżej treść podziękowania obywateli Ukrainy, którzy przebywali w Lipsku Polesiu.
WSP: E.Osiewicz








