Krew oddaję – Roztocze poznaję: Krwiodawczy spływ kajakowy

113

Piękna pogoda, kajaki, roztocze, przysmaki regionalne… to tylko niektóre rzeczy, które czekały na Krwiodawców w sobotę 29 lipca a wszystko to w ramach realizacji projektu ,, Krew oddaję- roztoczę poznaję” zrealizowanego w ramach Konkursu małych dotacji LGD Nasze Roztocze.

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość w ramach wspomnianego projektu zorganizowało w ostatnią sobotę lipca spotkanie dla Krwiodawców. Rozpoczęło się ono od zbiórki wszystkich uczestników w Zwierzyńcu. Następnie Krwiodawcy wyruszyli na spływ kajakowy. Rozpoczął się on w Obroczy , trasa spływu pozwoliła uczestnikom poznać piękno przyrody występującej na roztoczu oraz wzajemnie się zintegrować. Po zakończonym spływie uczestnicy spotkali się w Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesiu. Czekał tam na nich posiłek składający się z tradycyjnych dań roztocza. Przygotowały go Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lipsku Polesiu. Sobotnie popołudnie zakończyło się wspólnym spotkaniem, mamy nadzieję że przyczyniło się ono do zwiększenia więzi między Krwiodawcami, którzy jak często sami powtarzają tworzą jedną wielką rodzinę.

W imieniu zarządu SHDK przy UGZ dziękujemy Lokalnej Grupie Działania Nasze Roztocze za możliwość zorganizowania tego wspaniałego spotkania integrującego Krwiodawców i promującego roztocze w ramach Konkursu małych dotacji LGD Nasze Roztocze.
Dziękujemy również Samorządowi Gminy Zamość za przyjęcie naszej grupy w Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesiu.

Zarząd SHDK przy UGZ

Wydarzenie sfinansowano w ramach realizacji projektu „Krew oddaję – Roztoczę poznaję” zrealizowanego w ramach Konkursu małych dotacji LGD Nasze Roztocze.