Happy Saint Patrick’s Day!

64

W ramach lekcji języka angielskiego 17 marca w naszej szkole uczniowie przyłączyli się do świętowania Dnia Świętego Patryka. Wiadomości przekazywane przez nauczycieli kształtują szacunek i tolerancję wobec innych kultur, utrwalają symbole związane z Irlandią i dniem św. Patryka oraz wzbudzają i umacniają motywację do nauki języka obcego.
W V w. św. Patryk wprowadził na wyspie chrześcijaństwo. Było to tak doniosłe wydarzenie, że na zawsze pozostał patronem państwa. Dzień Świętego Patryka to dzień wolny od pracy w Irlandii. Irlandczycy ubierają się i malują na zielono. Wychodzą na ulice, aby wziąć udział w paradach. Uczniowie podczas zajęć języka angielskiego obejrzeli filmy dotyczące świętego Patryka, uzupełniali ćwiczenia na platformach edukacyjnych typu learningapps lub Wordwall. Słownictwo poszerzało też wykonywanie plakatu oraz karty pracy.
Ukoronowaniem obchodów był koncert zespołu Sauin, w składzie: Katarzyna Kowanek Wiktor Strzałkowski, Franceska Kowanek. Najmłodsza członkini zespołu miała na sobie tradycyjny irlandzki strój i pięknie zagrała wraz z zespołem najsłynniejsze melodie z Zielonej Wyspy. Widownia wyklaskiwała rytm a nogi rwały się do tańca. Uczniowie mieli również możliwość grania na instrumentach typu: skrzypce, gitara oraz bodhran.
Następny dzień Świętego Patryka już za za rok, wrócimy do świętowania z nowymi pomysłami!

Katarzyna Kozielewicz