Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

31

27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  Celem turnieju jest:  popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego,  kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu  oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorem przedsięwzięcia była Gmina Zamość ,  WORD w Zamościu, Policja, Straż Miejska, Studium Medyczne, Kuratorium Oświaty oraz Szkoła Podstawowa w Żdanowie. W turnieju j wzięło udział dziesięć szkół z terenu gminy Zamość tj. Szkoła Podstawowa w Mokrem, Białowoli, Kalinowicach, Zawadzie, Sitańcu, Wysokiem,  Lipsku, Borowinie Sitanieckiej, Pniówku i Żdanowie.
Turniej organizowany był w dwóch  grupach:
– uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznik 2011 i młodsi) czteroosobowe drużyny   ( dwóch chłopców i dwie dziewczynki )  zwani dalej Grupą I,
– pozostali uczniowie szkół podstawowych – drużyny trzyosobowe zwani dalej Grupą II,
Łącznie w eliminacjach gminnych wzięło udział 9 drużyn z gr. I i 9 drużyn gr. II.
Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując test, następnie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, musieli wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Najwięcej trudności sprawił uczniom tor przeszkód, jaki musieli pokonać na rowerach.

Wyniki klasyfikacji: I grupa wiekowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Żdanowie
Marcel Artymiak, Liwia Chmielewska, Emilia Nizioł, Dawid Mołdoch

II miejsce –  Szkoła Podstawowa w Sitańcu
Monika Biszkont, Nadia Swiszcz, Aleksander Kahan, Bartłomiej Paruch

III miejsce – Szkoła Podstawowa  w Mokrem
Lena Drozd, Michał Milczuk, Aniela Płoszaj, Julia Wawrzak

Wyniki klasyfikacji: II grupa wiekowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Żdanowie
Bartosz Hołodniak, Amelia Kłos, Liliana Koczułap

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Białowoli
Barbara Gęśla, Milena Gontarz, Paweł Kujda

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Pniówku
Szymon Kudyk, Klaudia Puhacz, Bartłomiej Stawarski

Uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowali się do Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 29 kwietnia w WORD w Zamościu. Tam także wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami zdobywając wysokie miejsca: grupa młodsza zajęła drugie miejsce a grupa starsza trzecie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie: Pani Dorota Marczuk, Pani Monika Łasocha.