Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

170

W dniu 15 marca 2023 roku w obiekcie świetlicy wiejskiej w Wólce Wieprzeckiej odbyły się gminne eliminacje do 46 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Aby trafić na szczebel gminny, w każdej szkole przeprowadzono eliminacje szkolne. Każda z dwunastu szkół mieszcząca się na terenach Gminy Zamość miała możliwość wystawienia czterech swoich reprezentantów. Dwoje uczniów z kategorii klas I-IV oraz dwoje z kategorii klas V-VIII. Do konkursu zgłoszono 39 uczniów, w tym 16 osób z I grupy wiekowej oraz 19 delegatów z II grupy. Konkurs obejmował 30 pytań zamkniętych z trzema wariantami odpowiedzi, jednokrotnego wyboru. Na podstawie regulaminu OTWP jury eliminacji gminnych w składzie: Druh Tomasz Bosiak – przewodniczący, Druh Piotr Koczułap – zastępca, Druhna Bożena Kozioł – sekretarz, Druh Krzysztof Opoka – członek, Druh Mirosław Soboń – członek, Druh Konrad Serafin – członek oraz Agnieszka Wójtowicz – członek po dokonaniu oceny prac pisemnych stwierdzili, iż do finału zakwalifikowano następujące osoby:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV):

1. Karol Dżygało – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach – 26 punktów;
2. Kamil Mazurek – Szkoła Podstawowa w Zawadzie – 24 punktów;
3. Bartłomiej Szczerba – Szkoła Podstawowa w Zawadzie – 23 punktów;

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII):

1. Dawid Cisek – Szkoła Podstawowa w Białowoli – 25 punktów;
2. Dawid Puźniak – Szkoła Podstawowa w Zawadzie – 24 punktów;
3. Marta Frankiewicz – Szkoła Podstawowa w Lipsku – 20 punktów;

Każdemu uczestnikowi, Ryszard Gliwiński Wójt Gminy Zamość w asyście Druha Piotra Koczułapa Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zamościu, wręczyli po pamiątkowym dyplomie oraz okolicznościowym upominku. Nagrodzeni otrzymali także bony podarunkowe w wysokości 1 000,00 zł za I miejsce, 500,00 zł za II miejsce oraz 300,00 zł za III miejsce. Bohaterem tego dnia był także pułkownik pożarnictwa w stanie spoczynku, Mieczysław Skiba, który zaszczycił zgromadzonych swoją przemową.

Do dalszego etapu oraz zaszczytnego reprezentowania Gminy Zamość na eliminacjach powiatowych przeszli: Karol Dżygało z ZSPiP Kalinowce oraz Dawid Cisek z SP Białowola. Wszystkim uczestnikom tegorocznych eliminacji serdecznie dziękujemy, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów.

WSP: A. Wójtowicz