„Echo Lipska” w Werbkowicach

58

Zespół „Echo Lipska” reprezentował Gminę Zamość na „XI Międzypowiatowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Maryjnej – Werbkowice 2023”, który odbył się w amfiteatrze leśnym przy Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Werbkowice k/Hrubieszowa.

Festiwal był podzielony na część poranną dla zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz część popołudniową, w której wystąpiły formacje złożone z osób dorosłych. Do konkursu popołudniowego zgłosiło się aż 32 zespoły z terenu Zamojszczyzny. Z powodu dużej liczby wykonawców organizatorzy ograniczyli czas występu poszczególnych formacji, zmniejszając ilość prezentowanych utworów z dwóch do jednego. Panie z „Echo Lipska” godnie reprezentowały nasza Gminę, wykonując pieśń, pt. „Pozdrawiam Ciebie Matko” z akompaniamentem instruktora, Tadeusza Flora, który tym razem zagrał na akordeonie. Prezentacje zespołów oceniało 3-osobowe Jury, któremu przewodniczył członek Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego. Ze względu na bardzo dużą ilość wykonawców występy w ramach konkursu festiwalowego trwały aż do niedzielnego wieczoru. Główną nagrodę zgarnął zasłużenie Zespół Folklorystyczny „Wójtowianie” z Krasnobrodu.
„Mimo, że nasz zespół nie zajął żadnego premiowanego miejsca, to jednak jesteśmy bardzo zadowolone” – powiedziała Anna Serafin – kierowniczka Zespołu „Echo Lipska” – „już sam fakt, że jako jedyne reprezentowałyśmy Gminę Zamość na tak dużym festiwalu, o tak wysokim poziomie artystycznym, stanowi dla nas spore wyróżnienie” – skomentowała Pani Ania.

Foto: Ewa Miąsik (GOKGZ) + 1 zdjęcie organizatora (https://gok.werbkowice.pl/)

P.S. Zespół Śpiewaczy „Echo Lipska” funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.