Dzień Patrona

18 maja to dla społeczności Szkoły Podstawowej w Płoskiem wyjątkowe święto. W tym dniu 103 lata temu w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Nasza Szkoła szczyci się tym imieniem od 2001 roku.

„Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości”.

Pod takim hasłem uczniowie kl. VI i IV przypomnieli lata młodości oraz pasje Karola Wojtyły. A zwłaszcza spotkania z młodymi ludźmi, dla których był przyjacielem i wychowawcą. A potem jako papież Jan Paweł II zachęcał  młodzież, by nie poddawała się zwątpieniom, by realizowała swoje zamiłowania.  Całość przedstawienia uświetnił chór szkolny.
Chcielibyśmy zachować w pamięci i pielęgnować przesłanie jakie ten Wielki Papież i Rodak do nas kierował i nadal kieruje. Zanieście światu światło wiary, nadziei i miłości.

SP w Płoskiem

Udostępnij