Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły.
Przedświąteczna atmosfera sprawiła, że uczniowie z klas I – III dekorowali w szkole pierniki, a korzenny zapach, przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne, unosił się wszędzie. Była to również okazja do ukazania piękna świąt Bożego Narodzenia, poznania tradycji i zwyczajów świątecznych.
Dzieci upieczone już pierniczki dekorowały jadalnymi ozdobami i kolorowym lukrem. Oczywiście skosztowanie własnoręcznie wykonanych, pachnących pierniczków było największą przyjemnością. Dekorowanie pierniczków bardzo się dzieciom podobało i wprowadziło je w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
Zespół edukacji wczesnoszkolnej




