Dawid Cisek uczeń SP w Białowoli reprezentantem powiatu w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 15 marca w świetlicy wiejskiej w Wólce Wieprzeckiej odbyły się Gminne Eliminacje 46 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Szkołę Podstawową w Białowoli reprezentowali przygotowani przez Panią Barbarę Bednarczuk uczniowie: Szymon Cisek w I grupie wiekowej, Dawid Cisek oraz Nikodem Kuźma w II grupie wiekowej. W konkursie wzięło udział 16 osób z I grupy wiekowej oraz 19 osób z II grupy. Konkurs obejmował 30 pytań zamkniętych z trzema wariantami odpowiedzi, jednokrotnego wyboru. Dawid Cisek zdobył I miejsce, tym samym stał się reprezentantem Gminy Zamość w II grupie wiekowej podczas eliminacji powiatowych oraz otrzymał nagrodę w postaci bonu na kwotę 1000 zł.
Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” przeprowadzono w dniu 28 marca br., w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu. Do turnieju przystąpiło 24 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 11 gmin powiatu zamojskiego oraz miasta Zamość. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału – eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne pytania. Dawid wykazał się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej i tym samym zdeklasował pozostałych konkurentów w kategorii szkół podstawowych klas V-VIII z terenu powiatu zamojskiego.
Teraz Dawid będzie reprezentował Zamość w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy Dawidowi sukcesów w kolejnym etapie konkursu. Bardzo dziękujemy Organizatorom oraz Sponsorom kolejnych etapów konkursu.

Zespół redakcyjny SP w Białowoli