Anioły 2023

105

24 lutego 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom XVII Edycji konkursu plastycznego Anioły, Aniołki, Aniołeczki pod patronatem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego.

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać Anioła. Konkurs miał na celu upowszechnienie inicjatyw twórczych, stworzenie możliwości prezentacji prac osób uzdolnionych manualnie, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań mniej znanymi technikami plastycznymi oraz kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Komisja w składzie: Pani Zofia Kosiorek-Poździk, Robert Gomułka i Elżbieta Stankiewicz oceniła prawie 300 prac konkursowych. Prace zostały podzielone na następujące kategorie wiekowe: przedszkole i klasy 0; kl. I – II; kl. III, kl. IV – VIII i Liceum; osoby dorosłe (powyżej 18 roku życia) oraz kategoria rodzinna.

Pierwsza kategoria wiekowa: przedszkole do 6 lat – prace przestrzenne i płaskorzeźby: 1 miejsce zajęła Sabina Pupiec z ZSPiP w Kalinowicach, 2 miejsce zajęła Jagoda Olszewska ze SP w Lipsku, natomiast 3 miejsce zajął Franciszek Hukała ze SP w Borowinie Sitanieckiej.

W kategorii przedszkole: rysunek 1 miejsce zajęła Iga Robak z MDK, 2 miejsca zajęły Anna Szewera i Matylda Vermeer z MDK oraz Łucja Gruszkiewicz ze SP w Żdanowie, 3 miejsca zajęły: Zofia Bubiłek MDK, Joanna Choma ze SP w Żdanowie oraz Maja Powroźnik ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni”.
Wyróżnienia za rysunek otrzymali: Martyna Waga, Laura Pakuła i Amelia Adamska ze SP w Żdanowie, Mikołaj Kowalik z Zamościa oraz Kaja Jędruszko ze SP w Pniówku.

W kategorii przedszkole prace z masy solnej; 1 miejsce zajęła Aleksandra Szala z ZSPiP w Kalinowicach, 2 miejsce zajął Patryk Litwińczuk z ZSPiP w Kalinowicach. 3 miejsca zajęli: Klara Szpuga, Wiktor Dragan, Dawid Maszewski i Laura Mielcarek z ZSPiP w Kalinowicach.
Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Baranowska, Marcel Cisak, Kaja Dąbrowska, Antonia Gwiazdowska, Michał Kniaź, Małgorzata Kuter, Aleksander Mróz, Maria Pach, Julia Sołoducha, Antonina Struk, Helena Struk i Makar Yordosh z ZSPiP w Kalinowicach.

Druga kategoria wiekowa to klasy pierwsze i drugie szkoły podstawowej w kategorii prace przestrzenne i płaskorzeźby: 1 miejsce zajęła Marcelina Piwowarek ze SP w Borowinie Sitanieckiej, 2 miejsce zajęła Antonia Luchowska ze SP w Płoskiem, 3 miejsce zajęła Natalia Małecka ze SP w Białowoli.
W kategorii – rysunek: 1 miejsce zajęła Natalia Adams ODK Okrąglak w Zamościu. 2 miejsca zajęły Emilia Galant i Zuzanna Nowicka ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni”. 3 miejsce zajęła Emma Romaszko ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni”.
Wyróżnienia otrzymali: Michał Szczygieł ze SP w Wólce Wieprzeckiej, Hanna Jaroni, Iga Łygas, Marcelina Szwajkowska, Magdalena Michalczuk i Klara Jakubczak z MDK, Antonina Liga i Gabriela Topor ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni”, Sebastian Mielnik ze SP w Lipsku oraz Zuzanna Pawelczyk, Wiktoria Wiśniewska i Gabriela Iwańczyk ze SP w Żdanowie.

Trzecia kategoria wiekowa, klasa trzecia prace przestrzenne: 1 miejsce zajęła Nikola Dziadko ze SP w Pniówku, 2 miejsce zajął Jan Stawarski ze SP w Pniówku.
Wyróżnienia otrzymali: Victoria Makaj ze SP w Płoskiem, Lena Rycaj ze SP w Borowinie Sitanieckiej oraz Aleksandra Bednarz ze SP w Wólce Wieprzeckiej.
W kategorii rysunek: 1 miejsce zajęła Zuzanna Błażewicz ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni”. 2 miejsca zajęli: Tymon Radliński ze SP w Żdanowie i Wiktor Ziemiński ze SP w Pniówku. 3 miejsce zajęły: Zuzanna Karabiowska i Alicja Filipowicz ze SP w Żdanowie.
Wyróżnienia otrzymały: Anna Dybioch i Izabela Bondyra ze SP w Żdanowie oraz Zlata Rudenko i Gabriela Żygawska ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni”.

Czwarta kategoria wiekowa klasy od czwartej do ósmej prace przestrzenne i płaskorzeźby: 1 miejsce zajął Bastian Kloc z Łapiguza, 2 miejsce zajęła Amelia Gromek ze SP w Białowoli.
Wyróżnienie otrzymała Patrycja Sokołowska ze SP w Żdanowie.
W kategorii rysunek: 1 miejsca zajęły: Hanna Stefańczyk ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni” i Gabriela Łoza z ODK „Okrąglak”. 2 miejsca zajęły: Magdalena Wołoch, Monika Dynowska, Maja Rozsypał i Milena Harbuz ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni”. 3 miejsca zajęły: Kinga Trych i Hanna Kudła z ODK „Okrąglak”, Wiktoria Pomazanka z MDK oraz Anna Jabłońska i Lena Wołoch ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni”.
Wyróżnienia otrzymali: Gaja Kondrat, Izabela Juszczak, Hanna Wolska, Maja Bazan, Nikola Parkitny, Natalia Szpuga, Valentina Kollner, Zofia Łyś, Wiktoria Gil, Izabela Zych i Aleksandra Cichosz, ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni”. Klaudia Bednarz ze SP w Wólce Wieprzeckiej. Karolina Bondyra, Natalia Greszta, Oliwia Struk i Nikola Sobczak z SP w Żdanowie. Alex Mulawa, Lena Kołtun, Hanna Czuba, Gabriela Sachajko, Jan Szpindor, Julia Ćwik i Bartłomiej Stawarski ze SP w Pniówku oraz Monika Biszkont i Liliana Czarniecka z MDK.

Piąta kategoria osoby dorosłe w kategorii rysunek 1 miejsce otrzymały: Celina Solan z Mokrego i Małgorzata Wołoszyn z Wysokiego. Wyróżnienia otrzymały: Anna Zgnilec i Katarzyna Zgnilec z Zawady.
W kategorii prace przestrzenne 1 miejsce zajęła Angelika Kloc z Łapiguza. 2 miejsce zajęła Krystyna Stemplewska z Wólki Wieprzeckiej, a 3 miejsca zajęły: Agnieszka Czapka z Wólki Wieprzeckiej i Halina Juszczak z Wierzchowin.

Szósta i ostania kategoria to prace rodzinne, w której wyróżnienia otrzymali: Julia, Antoś i Grześ Szczurek z Płoskiego oraz Miłosz i Jolanta Zgnilec z Kolonii Siedliska.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym wytrwałości, pomysłowości i zapału do brania udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu plastycznego „Anioły, Aniołki, Aniołeczki”. Zapraszam również do włączania się czynnie do kolejnych konkursów i projektów realizowanych przez bibliotekę.

Elżbieta Stankiewicz, Dyrektor BPGZ w Mokrem